E-PH - Portal handlowców
E-PH na Facebook

Nie masz konta? Zarejestruj się!Jak rozliczyć delegację?

Przebywając w delegacji przysługuje Tobie dieta.

Należność z tytułu diety oblicza się wg: czas rozpoczęcia podróży służbowej (wyjazd) do powrotu (przyjazd). Obliczasz ją po wykonaniu zadania w następujący sposób:

1)     jeśli wyjazd trwał od 8 do 12 godzin to przysługuje Tobie połowa diety.

2)     Jeśli wyjazd trwał powyżej 12 godzin – przysługuje Tobie dieta w pełnej wysokości. W ten sposób obliczasz każdy dzień spędzony w delegacji powyżej 12 godzin.

Wartość diety za wyjazd służbowy wynosi 23 zł.

Zobacz też jak to wygląda u Ciebie w firmie, gdyż jeśli przebywając w delegacji wziąłeś konsumpcję na fakturę, to za dany dzień nie przysługuje Tobie dieta. Jest zaś możliwość „ominięcia” tego nie biorąc faktury za konsumpcję, a wrzucając to w usługę np. hotelową.

Jeśli jesteś w delegacji i nie brałeś faktury za nocleg, to przysługuje Tobie ryczałt w wysokości 34,50 zł. (150% podstawy wysokości diety).

Jeśli udałeś się w podróż służbową komunikacją miejską a nie autem służbowym, to za każdą rozpoczętą dobę pobytu przysługuje Tobie ryczałt na pokrycie kosztów dojazdów środkami komunikacji miejskiej w wysokości 4,60 zł. (20% podstawy wysokości diety).

A co jeśli w podróż udałeś się własny prywatnym pojazdem? Wówczas należy się Tobie tzw. kilometrówka, czyli przelicznik ilości kilometrów x stawka za kilometr. Stawka ta jest uzależniona od pojemności skokowej silnika, bez względu na rodzaj jego zasilania:

0,5214 zł. dla samochodu osobowego z silnikiem o pojemności skokowej do 900 cm3

0,8358 zł. dla samochodu osobowego z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 900 cm3

 

Wzór delegacji.

Wzór opisu delegacji.

 Engine & code: Dead Link
Wszystkie prawa zastrzeżone.